Mavi Serum ile Sarı Serum Arasındaki Fark

Mavi serum, düzenli ve periyodik kullanımda, dökülmeden kaynaklı açılma ve seyrekleşme yaşanan bölgelerde yeni saç teli oluşturamayan saç köklerini uyararır. Bu köklerde yeni anagen oluşmasını sağlar. İlerleyen süreçlerde köklerde oluşan yeni anagenler hızlı şekilde beslenmeye devam ettikçe yeni saç oluşumu desteklenir.

Yeni İçerik Sarı Serum Nedir?

Sarı Serum, tıpkı mavi serum içeriği gibidir. Mavi serumun tüm bileşenlerini içinde barındırır ancak mavi seruma göre 2 önemli ve farklı artı noktası vardır. Sarı serumda bu bileşenlerin üstüne keratin takviyesi yapılmıştır ve biotin vitamin oranı daha yüksektir.

Sarı serumun amacı; mavi serumda olduğu gibi dökülme, seyrelme, açılma yaşanan bölgelerde kök onarımı ve yeni saç oluşumu sağlamanın yanında mevcut saçları da etkili şekide beslemek ve bu bölgelerdeki saç köklerini güçlendirmektir.

Sarı serumun en büyük avantajı, sadece sorunlu bölgelerde değil mevcut tüm saç diplerinde kullanılabilir bu sayede uygulama yapılan bu bölgelerde de ilerleyen zamanlarda yaşanması muhtemel saç yıpranmalarını ve dökülmelerini önceden önlemiş olursunuz. Bu özelliği ile sarı serumu ister belli bir süre isterseniz kullanımı hiç bırakmadan saç bakımınız için sürekli olarak kullanabilirsiniz.

Keratin Takviyesi Ne İşe Yarar?

Keratin; Saç tellerinin temelini oluşturan en güçlü proteinlerden biridir. Saçların sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.
Saçlarda yaşanan keratin eksikliği ise saç tellerinin incelmesine ve sönük bir görüntüye dönmesine sebep olur. Keratin eksikliği uzun süre devam ederse saç tellerinin dökülmesi kaçınılmaz hale gelir.

Hairon Plus Sarı Serum, mevcut hairon plus serum içeriği ile saç köklerini beslerken ayrıca yeni keratin takviyesi ile saçların keratin ihtiyacını da karşılar.
Bu sayede hem dökülme evresine girmiş saç köklerini beslemeye yardımcı olurken hem de mevcut saçların ve desteklenen yeni saç oluşumlarının ihtiyaç duyduğu keratin desteğini sağlar.

Kimler Hangi Serumu Kullanmalı

Temel olarak her iki üründe tüm kullanıcılar için uygundur. Burada tercih edilme türü tamamen kişinin kullanım amacına göre değişir. Şayet serumu sadece sorunlu bölgelerinizde tedavi için kullanmak istiyorsanız ve bir süre sonra kullanımı bırakmak niyetindeyseniz mavi serum sizin için uygun olacaktır.

Ancak serumu hem sorunlu bölgelerinizde kullanırken aynı zamanda diğer tüm bölgelerde ilerde yaşanması muhtemel olan dökülmeleri ve saç kayıplarını engellemek istiyorsanız sarı serum sizin için kurtarıcı üründür. Sarı serumu dileğiniz süre boyunca (ister 6 ay isterseniz yıllarca) saç bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz.