Mavi Serum Nasıl Kullanılır

Herkesin konuştuğu mavi serum nasıl kullanılır? Bu yazımızda mavi serum nasıl kullanılır sorusuna detaylı olarak yanıt bulabilirsiniz. Mavi serumdan en iyi sonucu elde etmek için uygulamayı da doğru şekilde yapmanız gerekir. Yanlış kullanım mavi serumdan elde etmeniz gereken etkileri azaltabilir. Bu yüzden mutlaka mavi serum kullanımını doğru yapmanız gerekir.

Mavi Serum Nasıl Kullanılır

Uygulama Öncesi Saçlarınızı Yıkayın

Serumu günde iki seans uygulamak gerekir ve her iki uygulamadan birinde saçlarınızı yıkamanız önerilir. Kullanım süresinde saçlarınızı mevcut yıkama alışkanlığınızda kullandığınız şampuan/sabun ürünlerini kullanabilir veya saflık oranı yüksek saç yıkama ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Saçlarınızı İyice Durulayın ve Kurulayın

Saçlarınızı ılık su ile tamamen duruladıktan sonra tamamen kurulayın. (fön makinesi ve benzeri sıcak hava ürünleri saçlara zarar verdiği için bu tarz yöntemler kullanmanız tavsiye edilmez.)

Serum Şişesini Çalkalayın

Kurulama işleminin ardından serum şişesinin kapağı tamamen kapalı olduğuna emin olduktan sonra 15sn boyunca çalkalayın.

Damlalık Kullanımı

Serumu saçlarınıza uygulamak için şişe kapağında yer alan cam damlalık yardımıyla şişe içerisinden solüsyonu vakumlayın. Damlalık ucunu serumu uygulayacağınız bölgelere damlatmaya başlayın. (Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre en az 4/5 damla, en fazla 9-10 damla)

Serumu Saç Derinize Yedirin

Damlatma işleminin ardından parmak uclarınız ile serumu saç derinize iyice nüfuz edecek şekilde masaj yaparak yedirmeye başlayın.

Dermaroller İle Kullanım

Dermaroller ile mavi serum nasıl kullanılır ? Mavi serumu dermaroller ile kullanmak mavi serumun etkisini arttırır. Çünkü dermaroller uygulaması ile saç dersindeki gözenekler açılır ve kan akışı hızlanır, dermarolller uygulamasından sonra mavi serum uygulanır bu sayede mavi serumun saç derisi tarafından daha etkili şekilde emilmesi ve saç köklerine ulaşması sağlanır.

Mavi serumu uygulamadan 5 dakika kadar önce serumu uygulayacağınız bölgede dermaroller tarağınızı gezdirin. Bu işlemi yaparken çok bastirmadan sadece iğne uçlarını saç derinizde hissedecek şekilde yapın ve asla kanatmayın.

Dermarollerı uyguladıktan sonra mavi serumu aynı bölgede uygulayın ve bu işlemi her serum uygulamasında tekrar edin.

Uygulama Önerileri

Günde 2 Uygulama 1 Yıkama

Ürün etkisinden en iyi şekilde faydalanmak için günde 2 seans uygulama yapmanız gerekir. Her 2 seans arasında en az 6 saat olmalıdır.
Sabah / Akşam veya Sabah / Gece veya Öğlen / Gece gibi uygulanabilir.

Bu uygulamardan sadece birinde saçlarınızı yıkamanız tavsiye edilir. Örneğin; sabah / akşam uygulama yapıyorsanız ve sabah uygulamasından önce saçlarınızı yıkıyorsanız akşam seansında saçlarınızı yıkamadan tekrar uygulama yapılır ve ertesi sabah saçlar yıkanır. Bu periyod bu şekilde devam ettirilir.

Saçlarınızı Olabildiğince Kısaltın

Ürün etkisinden en iyi şekilde faydalanmak için uygulama süresince saçlarınızı olabildiğince kısaltmanızda fayda var.
Serum saçlara değil saç derisine temas etmeli ve saç derisi tarafından emilmelidir. Uzun saçlarda serum uygulamasında her ne kadar saçlarınıza temas ettirmeden kullansanız bile saçlar yapısı gereği nemi kendine çeker. Bu durumda deri tarafından emilmesi gereken serumun bir kısmı saçlarda kalır.

Bunu önlemek için uygulama yaptığınız süre boyunca saçlarınızı olabildiğince kılsatmanızda fayda vardır.