Mavi Serum Uygulamasında Hangi Dermaroller Ölçüsü Kullanılmalı?

Dermaroller mikro iğnelerin kullanıldığı ve derinin bu ince uçlu iğnelerle sürekli kontrollü şekilde delinmesi işlemidir. Küçük, elle tutulan bir aparat olan Dermaroller yüz, boyun, sakal, selülit, saç derisi gibi alanlarda kullanılıyor ve kullanım alanlarına göre dermaroller ölçüsü değişiyor. Dermarollerin kullanıldığı alanlarda kan akışı hızlanıyor, sorunlu bölgedeki onarım işlemi başlatılıyor. Örneğin yüz bölgesinde sivilce veya leke varsa Dermaroller bakımıyla bu izler giderilebiliyor. Saç derisinde dermaroller kullanımı ise saç çıkarmaya yarıyor. Saç derinizde kepeklenme, kabuklanma gibi problemler varsa; saçlarınız dökülüyorsa, bölgesel ya da komple saç dökülmesine bağlı olarak kelleşme başladıysa dermaroller ile her gün saç derinize masaj yaparak saç derinizi onarabilirsiniz.

Mavi Serum Uygulamasında Kullanılması Gereken Dermaroller Ölçüsü Nedir?

Mavi serum, saç oluşumunu destekleyen bir ürün bildiğiniz gibi. Bu ürünü kullanırken saç derinize masaj yapmanız mavi serum etkisini artırıyor. Peki saç uygulamalarında hangi dermaroller ölçüsü kullanılmalı? Bu konuda maalesef çok yanlış bilgiler dolaşıyor ve bu yanlış bilgiden kaynaklanan yanlış uygulamalar zararlı olabilecek sonuçlar çıkarabiliyor.

Dermaroller Ölçüsü 0,50 – 0,75 – 1 – 1,5 mm ölçülerinde bulunuyor. Her dermaroller ölçüsünün kullanım ve fayda alanı farklı. Uzmanlar saç derisi için en uygun dermaroller ölçüsü için 0,50 mm olduğunu belirtiyor. Birçok marka ülkemizde bu ölçüde (0,50 mm) dermaroller bulamadığı için selülit ya da sivilce tedavisinde kullanılan diğer ölçülerü gönderiyor. Bu ölçüler ile yapılan uygulamar ise saç derisini tahriş edebildiği için faydadan çok zarar sağlıyor. Saç derisi gibi hassas bir bölgede en uygun, en ideal ölçü 0,50 mm’dir.

Ölçülere Göre Dermaroller Kullanım Alanları Şöyledir.

  • 0,25 mm: Göz Çevresi
  • 0,50 mm : Saç Derisi
  • 0,75 mm: Yüz Bölgesi, Boyun Bölgesi
  • 1,00 mm: Kol, Bacak, Sırt, Göğüs (Küçük Sivilce İzleri ve Cilt Lekeri İçin)
  • 1,50 mm: Kol, Bacak, Sırt, Göğüs (Büyük Sivilce İzleri ve Cilt Lekeri İçin)
  • 2,00 mm: Yüzeysel Çatlaklar ve Selülitli Bölgeler İçin
  • 2,50 mm: Derin Çatlaklar ve Yoğun Selülitli Bölgeler İçin

Bu nedenle mavi serum / mavi su uygulamalarında hem en etkili sonucu almak hem de saç derinize zarar vermemek için mutlaka 0,50mm dermaroller ölçüsü kullanmalısınız.