Mavi Suyu Kim Buldu

Mavi su veya diğer adıyla mavi serum olarak bilinen ve özellikle saç problemi yaşayan yetişkin erkeklerin artık vazgeçemediği bir ürün haline gelen mavi suyu ilk kim buldu? Son zamanlarda mavi su ile ilgili insanların aklına takılan yeni bir soru bu oldu mavi suyu kim buldu? İlk olarak mavi suyun ne olduğunu merak edenler için mavi su nedir yazımıza bakabilirsiniz

İnternetteki Bilgi Kirliliği

Bu soruya internet ortamında cevap arayan kullanıcılar, maalesef bilgi kirliliğinden dolayı bu soruya doğru cevabı bulmakta zorlanıyor.

Özellikle şehir isimlerinden yola çıkaran efsaneleşen ve bu nedenle şehir efsanesine dönen kulaktan dolma bilgiler mevcut. Bu yanlış bilgilerden en çok bilineni Mardinli bir eczacının veya Bingöllü bir esnafın ürünü bulduğu ve ürettiğine dair bilgiler hiç de inandırıcı değildir.

Mavi suyu kim buldu sorusuna buna benzer cevaplar hurafelerden daha öteye gidemiyor. İleri derecede kimya bilgisi gerektiren, dermatolojik testlere tabi tutulan ve üretim aşamasın ciddi bir ar-ge çalışması isteyen. Sağlık bakanlığı mevzuatına, AB kozmetik mevzuatına uygun bir ürünün bir eczacı veya esnaf tarafından üretildiğini iddia etmek komiklik derecesinden yanlış bilgilerdir.

Peki Doğrusu Nedir?

Bu yanlış bilgilerden belki de tek doğru olan kısım mavi su ürünün ilk olarak Mardin’de üretildiğidir. Kendi alanlarında başarılar sağlamış kimyagerlerden oluşan bir ekibin geliştirdiği ve ardından yapılan testler sonucunda yan etkisinin olmamasının yanı sıra ciddi anlamda başarılar sağladığı kanıtlanmıştır.

İlk Mavi Su Markası

Geliştirilen mavi su ürününün getirdiği mucize başarıdan sonra atılan adımlarla pazarlama stratejisi geliştirilmiştir. Hem Türkiye hem de Avrupa Birliği mevzuatına uygun üretim ve dağıtım ağı oluşturularak Hairon Plus markası ortaya çıkmıştır.

Mavi Suda Yaşanan Müşteri Memnuniyeti

Peki mavi suyun bu kadar popüler olmasının sebebi nedir? Özellikle yetişkin erkeklerin en can sıkıcı sorunu olan saç kaybı sorunu onları bir çok ürün kullanmaya teşvik etmiştir. Ancak mavi su kadar olumlu sonuç veren başka bir ürün henüz yok. Kullanıcıların kısa sürede saç ekimi yaptırmadan kendi saçlarının yeniden canlanması büyük bir memnuniyet yarattı.